szkolenia - isoft.biz.pl

Jakie szkolenia wybrać, aby zbudować sobie mocną pozycję na rynku pracy?

Współczesny rynek pracy stawia każdemu z nas wysokie wymagania. Chcąc zdobyć dobrze wynagradzaną i fajnie prosperującą pracę, należy nie tylko wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą, ale również nierzadko dostosować się do tego, na co jest zapotrzebowanie na rynku. Potrzebne są szkolenia, których program będzie odpowiadał wymaganiom rynku, a co za tym idzie – obejmował rozwijanie zarówno kompetencji twardych, jak i miękkich.

Bogactwo możliwości rozwoju

Do wyboru, do koloru – tak w skrócie moglibyśmy opisać ofertę większości firm szkoleniowych. Szkolenia z marketingu, informatyczne, administracyjne lub szkolenia HR, bądź szkolenia z technik sprzedaży – Ty wybierasz, co Cię interesuje i co może Ci się przydać w karierze zawodowej. Podane przez nas przykłady, to tylko niewielki kawałek „tortu” usług szkoleniowych w Polsce. Możliwości jest naprawdę sporo.

Kompetencje miękkie

Tak! To właśnie kompetencje, lub jak wolisz umiejętności miękkie, często decydują o tym, czy ktoś dostaje pracę marzeń, czy też musi obejść się smakiem. Termin ten skrywa szereg umiejętności, do których możemy zaliczyć m.in. odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność zarządzania zespołem, organizacji pracy, czy też dogadywanie się z innymi podczas prac zespołowych. Pracodawcy coraz częściej i chętniej sprawdzają te umiejętności u potencjalnego pracownika. Przewidział to przed laty John Berridge, który powiedział: „Organizacje przyszłości będą zdominowane przez miękkie umiejętności”. Dziś nie sposób nie zgodzić się z tym cytatem. Należy jednak pamiętać i jednocześnie dążyć do tego, by równomiernie rozwijać kompetencje miękkie, i  twarde. Pomogą Ci w tym szkolenia i kursy zawodowe.

Poszukaj szkolenia z certyfikatem potwierdzającym Twoje umiejętności

Ktoś, kiedyś powiedział, że żyjemy w czasach, w których na wszystko trzeba mieć „papier”. Szkolenia i kursy nie są wyjątkami. Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu lub kursie, to nie tylko dokument do kolekcji (być może kolejny), ale to przede wszystkim cenna informacja dla Twojego przyszłego pracodawcy. Jest to coś, czym możesz się pochwalić podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dla przykładu. Każdy, kto korzysta ze szkoleń lub kursów dostępnych w naszej firmie, nie tylko otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, ale może również ubiegać się o prestiżowe i renomowane w całej Europie certyfikaty: ECDL, VCC, EJL i ESL. Pisaliśmy o tym na naszej stronie internetowej.

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia!

Specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń z zakresu: IT, HR, prawa i podatków, zarządzania, logistyki, sprzedaży i marketingu oraz kompetencji społecznych. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową. Znajdziesz w niej szkolenia, które rozwiną Twoje umiejętności miękkie oraz twarde i pozwolą Ci zbudować mocną pozycję na rynku pracy.